JAK MIESZKAM


Mieszkamy w kilkurodzinnym ponad stuletnim budynku, w uproszczeniu nazywam go kamienicą choć tak naprawdę kamienicą nie jest bo nie przylegają do niego inne budynki.
Kiedyś budynek należał do kopalni i mieszkały w nim rodziny dyrektorów, po likwidacji kopalni (po kilkudziesięciu latach) przeszedł na własność innego zakładu przemysłowego, który tereny i zabudowania po kopalni przejął i były w nim mieszkania pracownicze, a po następnych kilkudziesięciu latach budynek stał się własnością miasta.
Dom bardzo zmieniał się przez wszystkie lata istnienia, odkrywamy ślady po ścianach, których nie ma, drzwiach, które zabudowano, wiemy, które ściany powstały w późniejszym okresie... wszystko to jest bardzo ciekawe. Bardzo chciałabym wiedzieć jak wyglądał dom na początku swego istnienia, na razie, mimo olbrzymiej ilości godzin spędzonych w sieci nie udało mi się znaleźć starych zdjęć, na których budynek byłby widoczny.


Pod tynkiem znaleźliśmy fragmenty starej gazety, dzięki notce o śmierci pewnego lekarza wiem, że gazeta pochodzi z 1938 roku.

PRZEDPOKÓJ

zrobiona na zamówienie emaliowana wizytówka i "skrzydełko"


o remoncie drzwi pisałam TU
obraz nawiązuje do historii budynku
STREFA DZIENNA czyli "DZIEJNIK" bo tu najwięcej się dzieje 
KUCHNIA
POKÓJ NASTOLATKA
SYPIALNIASą tu drzwi na taras, które odkryliśmy w ścianie, to było duuuże przedsięwzięcie i cieszę się, że się na to zdecydowaliśmy.
Zostawiłam na pamiątkę ramy dawnych drzwi skrzynkowych i metalowe okucia.


PRACOWNIA/pokój gościnny

jeszcze nie skończony

ŁAZIENKA
TARAS

Uwielbiamy to miejsce, służy nam do wypoczynku, posiłków w ciepłe dni, bywa kolorową pracownią, a w upalne noce sypialnią :)
Taki nasz zewnętrzny wielofunkcyjny pokój i jak pokój został urządzony :)

TU są wszystkie posty, w których piszę o tym jak tworzymy nasze mieszkanie :)