poniedziałek, 9 czerwca 2014

zakątek z funkiami

Dziś ciąg dalszy spaceru po moim ogrodzie, zatrzymuję się w zakątku z funkiami.
W tym miejscu cień daje stara jabłoń, tłem są świerk, jodła grecka i jodła Veitcha. Na tej rabacie rośnie 5 odmian funkii.


to najmniejsza z moich funkii

ta o kulistym kształcie i niebieskawym odcieniu liści to funkia niebieska (Hosta sieboldiana 'Elegans')

biało-zielona to funkia 'Undulata Mediovariegata'

najpopularniejsza odmiana o soczysto-zielonych liściach

jakaś odmiana 'gold' o o żółto-zielonych liściach

Poza drzewami i hostami na tej rabacie jest kwitnący na fioletowo różanecznik Rhododendron 'Fastuosum Flore Pleno', kilka gatunków traw (kosmatka śnieżna - Luzula nivea, turzyca palmowa - Carex muskiniimensis i mała turzyca zielono-biała) oraz róża pnąca. Zdjęcia były robione 1 VI, teraz i róża i wszystkie funkie mają już pąki kwiatowe i wkrótce zakwitną.

a w poprzednim poście była retro poduszka

6 komentarzy :

 1. Takie mieszanki roślin są najciekawsze , nie podoba mi się zbytnio ogród "pod linijkę" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowne te funkie!!! to będzie kolejny ulubiony mój post w Twoim ogrodzie....czekam na kolejne detale, pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam funkie:) w ogrodzie rodziców są od zawsze:) teraz powoli przenosze je do swojego ogrodu:) uwielbiam szczególnie te z dużą ilością białego:) to ja poproszę o kolejne migawki ogrodu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. alez ty masz wypieszczony ten ogród :) widac ze sprawia ci to duża frajdę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. i ja lubię funkie. nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji. nic się ich nie ima. rosną sobie spokojnie, można je pięknie rozmnażać. moją ulubienicą jest takża ta niebieskawozielona. zresztą ja mam słabość do niebieskawych odcieni liści. ale moje jeszcze nie zamierzają kwitnąc. oglądałam je wczoraj i póki co cisza. ja natomiast tak mało skromnie powiem, że jestem w okolicy królową lawendy, hahaha, bo na moim suchym piasku tak jej dobrze jak na prowansalskich polach :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. dziewczyny, pięknie dziękuję za Wasze komentarze :)

  OdpowiedzUsuń