poniedziałek, 17 sierpnia 2015

botanical prints

Od półtora miesiąca przebywam wśród zieleni i bardzo to sobie cenię, bardzo lubię te nasze letnie pobyty na działce. Ogród to rośliny i dlatego dziś o roślinach ale nie tych w moim ogrodzie. Chciałam Wam przedstawić portal ekultura.org prowadzony przez Fundację Warsztat Innowacji Społecznych, a tam artykuł "Ogród na ścianie", który tak się rozpoczyna:

"Dzisiejszy wpis dedykujemy estetom. Estetom, którzy nie lubią przepłacać. Estetom, którzy nie lubią przepłacać, a sami nie mają wybitnych uzdolnień plastycznych. I takim, którzy przy okazji lubią przyrodę – jej estetyczną część. Wszystkim, którym brakuje miejsca na balkonie/oknie w bloku i chcieliby mieć wokół siebie więcej zieleni. Także tym, którym daleka jest stylistyka różowo-cukierkowa, a chcą, by ich mieszkanie wydawało się “mądrzejsze”. Wszystko do znalezienia w domenie publicznej, w internecie, do wydrukowania i oprawienia w ramki."

Lubicie botaniczne motywy we wnętrzach? Jeśli tak to koniecznie tam zajrzyjcie. Artykuł jest mi bliski z dwóch powodów: po pierwsze autorka pisze o zielnikach, a ja w liceum byłam w klasie biologiczno-chemicznej i robiłam zielnik, taki z zasuszonymi roślinami dokładnie opisanymi, po drugie w artykule wspomniany jest Josef Frank :) Liczyłam na to, że poszukując resztek ciekawych tkanin trafię kiedyś na tkaninę jego projektu... Moja wytrwałość została wynagrodzona :) Ale o tym kiedy indziej.
Lubicie? Jeśli tak to bazy grafik znajdziecie w artykule, a więcej inspiracji na moim Pintereście.
.

a w poprzednim poście była moja fioletowa rabata, zapraszam :)

7 komentarzy :

 1. Piękna inspiracja. U mnie nie bardzo pasuje, ale na tych zdjęciach wygląda super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Te grafiki, jakby rodem z naszych szkolnych zielników, choć subtelne, są bardzo charakterne. Ogromnie mi się podobają!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogłabym spędzić kilka dni w takim otoczeniu, bez końca mogę patrzeć na zdjęcia takich wnętrz, ale żyć tak na co dzień nie dałabym rady...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ze względu na te botaniczne motywy?

   Usuń
  2. Przecież to bardzo zwyczajne wnętrza, drewniany parkiet, białe ściany ,metalowa lampa, drewniane krzesła i ławy ,trochę koloru, nie za dużo elementów ale tez nie minimalistycznie - co w nich dziwnego ? Czy dla Polaka wszystko co nie jest kupione okolicznym markecie to szok/ dziwne/ niepraktyczne ? Dlaczego każde ładne zdjęcie wnętrz na polskim portalu /blogu musi byc kwitowane "ja nie mogłabym mieszkać w takim miejscu " - no to nie mieszkaj, nikt ci nie każe.

   Usuń
 4. Ostatnio natrafiłam na spodnie z takim motywem, były rewelacyjne, ale... sporo za małe... z chęcią bym przygarnęła...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wolę obrazy. Natomiast kilka wnętrz powyżej mi się podobało. 5 i 8 zdjęcie jest super. Taki kliemat lubię.

  OdpowiedzUsuń