poniedziałek, 17 sierpnia 2015

botanical prints

Od półtora miesiąca przebywam wśród zieleni i bardzo to sobie cenię, bardzo lubię te nasze letnie pobyty na działce. Ogród to rośliny i dlatego dziś o roślinach ale nie tych w moim ogrodzie. Chciałam Wam przedstawić portal ekultura.org prowadzony przez Fundację Warsztat Innowacji Społecznych, a tam artykuł "Ogród na ścianie", który tak się rozpoczyna:

"Dzisiejszy wpis dedykujemy estetom. Estetom, którzy nie lubią przepłacać. Estetom, którzy nie lubią przepłacać, a sami nie mają wybitnych uzdolnień plastycznych. I takim, którzy przy okazji lubią przyrodę – jej estetyczną część. Wszystkim, którym brakuje miejsca na balkonie/oknie w bloku i chcieliby mieć wokół siebie więcej zieleni. Także tym, którym daleka jest stylistyka różowo-cukierkowa, a chcą, by ich mieszkanie wydawało się “mądrzejsze”. Wszystko do znalezienia w domenie publicznej, w internecie, do wydrukowania i oprawienia w ramki."

Lubicie botaniczne motywy we wnętrzach? Jeśli tak to koniecznie tam zajrzyjcie. Artykuł jest mi bliski z dwóch powodów: po pierwsze autorka pisze o zielnikach, a ja w liceum byłam w klasie biologiczno-chemicznej i robiłam zielnik, taki z zasuszonymi roślinami dokładnie opisanymi, po drugie w artykule wspomniany jest Josef Frank :) Liczyłam na to, że poszukując resztek ciekawych tkanin trafię kiedyś na tkaninę jego projektu... Moja wytrwałość została wynagrodzona :) Ale o tym kiedy indziej.
Lubicie? Jeśli tak to bazy grafik znajdziecie w artykule, a więcej inspiracji na moim Pintereście.
.

a w poprzednim poście była moja fioletowa rabata, zapraszam :)

6 komentarzy :

 1. Piękna inspiracja. U mnie nie bardzo pasuje, ale na tych zdjęciach wygląda super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Te grafiki, jakby rodem z naszych szkolnych zielników, choć subtelne, są bardzo charakterne. Ogromnie mi się podobają!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogłabym spędzić kilka dni w takim otoczeniu, bez końca mogę patrzeć na zdjęcia takich wnętrz, ale żyć tak na co dzień nie dałabym rady...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio natrafiłam na spodnie z takim motywem, były rewelacyjne, ale... sporo za małe... z chęcią bym przygarnęła...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wolę obrazy. Natomiast kilka wnętrz powyżej mi się podobało. 5 i 8 zdjęcie jest super. Taki kliemat lubię.

  OdpowiedzUsuń