piątek, 22 listopada 2013

kalendarz charytatywny 2014

To chyba pierwszy raz kiedy piszę dwa posty jednego dnia. 


Powodem jest kalendarz, kalendarz szczególny bo charytatywny i szczególny dla mnie bo mam swój malutki wkład w jego powstanie :)
Ani się obejrzymy gdy nadejdzie rok 2014, można już teraz sprawić sobie kalendarz, można kupić kalendarze i mieć wspaniałe prezenty świąteczne dla miłośników kotów...
Kalendarz nie jest drogi, kosztuje tylko 20zł – cała wpłacona kwota zostanie wydana wyłącznie na potrzeby podopiecznych Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Zajrzyjcie na stronę, zapoznajcie się z działalnością organizacji, poznajcie podopiecznych... KLIK

Cytuję:

"Kalendarz „Kotosfera 2014. Bo koty są dla ludzi z pasją!” to najbardziej niezwykły i szalony kalendarz z kotami, jaki kiedykolwiek widzieliście!

Dwanaścioro pasjonatów, autorów popularnych blogów o różnorodnej tematyce, zaprezentowało swoje koty. Są to koty przygarnięte z ulicy, adoptowane ze schronisk i domów tymczasowych, a ich opiekunowie to ludzie nietuzinkowi, twórcy kultury, profesjonaliści w swoich dziedzinach, osobowości przyciągające rzesze czytelników. Jest wśród nich znana blogerka modowa, autorka bloga kulinarnego, zapaleni rowerzyści, znawczyni designu, projektantka wnętrz, fascynaci pięknych książek i komiksów, dziewczyny biegające maratony i zarażające innych miłością do sportu, podróżniczka zauroczona Italią, fan motoryzacji, rysowniczka i projektantka grafik, autorzy blogów profesjonalnych (coaching i archeologia). W każdym miesiącu jeden z blogerów przedstawia swojego kota – lub koty – pokazując fotografię i dołączając opis. Ze zdjęć patrzą na nas koty bure i łaciate, pręgowane, czarne, białe i rude – cała galeria kocich piękności, szczęśliwych i zadbanych.

Kociarzy XXI wieku wyróżnia kreatywność. To osoby o oryginalnych zainteresowaniach, dynamiczne, żyjące pełnią życia. Stereotyp kociarza jako nieatrakcyjnego okularnika czy nielubianej sąsiadki jest już od dawna nieaktualny i nasz projekt wyraźnie to pokazuje. Przygarnięty kot stał się częścią wielkomiejskiego stylu życia, towarzyszem niebanalnych przedsięwzięć. Przeglądając zdjęcia i czytając prezentacje blogerów można się zastanawiać, jak to jest: czy to realizacja pasji sprawia, że człowiek chce przygarnąć kota, czy może mieszkanie z kocią znajdą wyzwala kreatywność? 
Najlepiej sprawdzić to osobiście: żyć z pasją i adoptować kota."

Okładka, a na okładce mój biało-czarny duet :)
Molly i Kelly zobaczycie też na karcie kwietniowej.


Jest to kalendarz ścienny, format A3, 7 kartek obustronnie zadrukowanych, fotki kolorowe - 1 cała strona na każdy miesiąc. Papier kredowy + sprężynka. Oryginalną szatę graficzną, zaprojektowała Iza Turska, absolwentka wrocławskiej ASP, projektantka graficzna. Iza mieszka w Londynie, ale na co dzień projektuje m.in. grafiki dla Hospicjum.

No i najważniejsze: kalendarz „Kotosfera 2014. Bo koty są dla ludzi z pasją!” można kupić na stronie Fundacji – www.kocie-hospicjum.pl/kotosfera2014 KLIK.
A tu fanpage kociego hospicjum KLIK.

Będę Wam jeszcze przypominać o tym kalendarzu :)a w poprzednim poście była poduszka z plusem

2 komentarze :

  1. Już wysłałam, uwielbiam koty, koty bezdomne w szczególności i jej ... mieć taki zajefajny kalendarz to super!!!!!

    OdpowiedzUsuń